Staré Město pod Sněžníkem - Křižovatka a východisko turistických cest na Králický Sněžník a západní část Rychlebských hor. V okolí je dost běžkařských terénů (Paprsek, Kunčice, Olšanka). Je dobře dostupné vlakem z Hanušovic.

Králický Sněžník (1424 m) - Vrchol poskytuje dobré rozhledy, protože je plochý a porostlý pouze trávou. Na vrcholu najdeme pozůstatky kamenné rozhledny z r. 1899, která byla polskými ženisty r. 1973 odstřelena. Dnes působí nahromaděné kamení jako součást vrcholu, která tam byla vždycky. Kousek opodál stojí cedule upozorňující, že tudy vede státní hranice a že je tu hraniční přechod (pro pěší) otevřený v sobotu a neděli. Kousek pod vrcholem ve výšce 1390 m pramení řeka Morava. Pramen vytéká ze zastřešeného a uzavřeného přístřešku. Odtud je krásný výhled do údolí směrem na Králíky. Nedaleko jsou pozůstatky Lichtenštejnovy chaty, ze které po požáru zůstal jenom zastřešený suterén. Jenom o pár metrů dál stojí známá socha Slůněte - symbol Králického Sněžníku.

Malý Sněžník (1337 m) - Vrchol, který je narozdíl od Králického Sněžníku zalesněný, ale přesto poskytuje dobré výhledy. Leží na státní hranici a je dobře přístupný od chaty Hala pod Snieznikem.

Vlaštovčí kameny - Chráněné bizarní skály a kamenná moře. Dříve kolem vedla červená značka, která ale od poloviny 80. let vede odklonem a na vrchol stoupá pouze žlutá.

Prudký potok - Pramení na rašeliništi pod vrcholem Sušiny. V soutěsce jím vytvořené je mnoho vodopádů a kaskád. Soutěska je velmi vhlká, pokrytá mechem a kapradinami a přehrazená padlými stromy.

Tvarožné díry - Vápencové jeskyně, které jsou veřejnosti nepřístupné (ale dá se do nich dostat). Soustava úzkých a nízkých chodeb je dlouhá 250 m částečně jí protéká potok.

Patzeltova jeskyně - Malá jeskyně tvořená pouze jednou šikmou chodbou se síní a jezírkem. Leží na západním svahu Podbělky. Protože k ní nevede turistická značka ani jiná cesta a není v lese z dálky vidět, chce to trochu trpělivosti při jejím hledání.

Velká Morava - Známé lyžařské středisko a východisko túr na Králický Sněžník (nejvýhodnější východisko pro lidi s autama). V obci je několik vleků a dva hotely (Prométheus a Sněžník).